Aret Vartanyan

Aret Vartanyan

Kitapları, seminerleri, TV/Radyo programları ile milyonlarca insanın hayatına dokunan Aret Vartanyan, 1978 yılında İstanbul Beyoğlu’nda dünyaya geldi.

İlkokul çağında yazmaya başlayan, yazdıklarını sokakta, okulda satarak kazandığı parayla sahaflardan kitap alan Aret Vartanyan, son demlerini yakaladığı mahalle kültüründe ailesinin çok renkliliğinin de etkisiye ‘farklılar’ın zenginliği içinde çocukluk yıllarını geçirdi.

İlk gençlik yıllarında Uzakdoğu felsefesine yoğunlaşan Vartanyan, M.Ü.İletişim Fakültesi’nde Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladıktan sonra burslu olarak Oxford Üniversitesi’nde Teoloji okudu ve batı felsefesi üzerine çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Kurumsal hayatta Güzel Sanatlar / Bates, Pronto, Grup 7 gibi Türkiye’nin ajanslarında çalıştıktan sonra 2007’de Vodafone’de Marka Müdürü ve 2009’da Doğan Online’da Pazarlama Müdürü olduktan sonra 20111 yılında kurumsal kariyerini tamamladı. İlk kitabı 2008 yılında yayımlandı ve aynı yıl bugün yüzbinlerce katılımcıya ulaşan Yaşam Atölyesi’ni kurdu. Aret Vartanyan, bugüne kadar yayımladığı 9 kitabı ile 2 milyondan fazla okura ulaştı.

Kişisel Dönüşüm kavramını Türkiye’de başlatarak, Yaşam Koçluğu, Kişisel Gelişim, Motivasyon gibi başlıklarda yeni açılımları bireysel / kurumsal çalışmalarına taşıdı. 2012 yılında eğitimlerini kurumsal şirketlere taşıyan Vartanyan, birçok global/lokal marka ile kurumsal eğitim çalışmalarını sürdürüken bir yandan da uluslararası ödüller kazanan kitlesel kadın, gençlik ve çocuk projelerini hayata geçiriyor.

Kurumsal Eğitimler başlığı altında ise global/lokal şirketler ile eğitim, danışmanlık ve keynote speaker desteği sağlıyor. Özellikle takım olmak, motivasyon ve yeni dünyada iş yaşamı başlıklarında tarzı ve ortaya koyduğu kuramlarla en çok talep edilen konuşmacılar listesinde ilk sıralarda yer alan Vartanyan, 2018 yılında paylaştığı yapay zeka ve geleceğin toplumsal mimarisi başlıklarındaki çalışmalarıyla yeni bir kulvarı çalışmalarına ekledi.