Banun Erkıran

Banun Erkıran

TIAK

Banun Erkıran, Üsküdar Amerikan Lisesini bitirdikten sonra lisans egitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamladi. Çalışma hayatına 1986 yılında araştırma sektöründe başlayan Erkıran, 1993 yılından beri kariyerine reklamcılık ve medya sektöründe devam ediyor.
Cen Ajans Grey’de ve MediaCom ‘da uzun yıllar çeşitli kademelerde birçok müşteriye medya planlama ve satınalma hizmeti veren Banun Erkıran 2001-2009 yılları CEO ‘luk görevini yürüttu. 2009 Aralık ayında People Communications’ı kurarak şirket ortağı ve CEO’su olarak medya sektörüne yeni bir soluk getirdi. Onun liderliğinde People Communications 2 yıllık bir süre sonunda medya planlama ve satınalma sektörünün geniş hacimli ve saygın ajansları arasına girmeyi başardı.
Uluslararası arenada da adından söz ettiren Erkıran, 2005 yılında Media&Marketing dergisi tarafından Avrupa çapında “Marketing Star Under 40” seçildikten sonra 2006 yılında 53.Cannes Media Lions’ta jüri üyeliği yaptı.
Çalışma hayatında 30 yılı geride bırakan Banun Erkıran, sektörü geliştirme ve düzenlemeye yönelik farklı alanlardaki pek cok kuruluşta da temsilci olarak yer alarak sektöre yön veren isimlerden oldu.
2013 yılında RIAK Başkanlığı yapan Erkıran, TIAK Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Reklamcılar Dernegi Asbaşkanıdır.