Bülent Yar

Bülent Yar

Mindshare Türkiye CEO

Bülent Yar kariyerine 1994 yılında Grey Worldwide’da, Araştırma ve Medya planlama bolumunde başladı ve 1 yıl sonra, MediaCom Türkiye’nin kurucularından biri oldu.

1995 – 2007 yılları arasında şirketin ulusal ve uluslararası birçok işortağına farklı pozisyon ve kademelerinde hizmet verdi.

2008 yılında GroupM Türkiye’nin Trading uzmanlık birimini kurarak Trading Genel Müdürlüğü yaptı. 2010 yılında, MediaCom Türkiye CEO pozisyonuna atandi. Ocak 2016 yılından bu yana, Türkiye’nin en büyük ve en başarılı ajanslarından biri olmayı sürdürmesi için Mindshare’i yönetiyor. Ekim 2018 itibariyle, Mindshare gorevine ek olarak GroupM Turkiye Chief Media Officer rolunu de ustlenmektedir.

WARC’nin en iyi 100 medya ajansı performans listesine göre Mindshare Türkiye, geçtiğimiz son 3 yılda listeye giren tek Türk medya ajansı oldu. Ayrıca ulusal ve uluslararası seviyede ülkenin en çok ödül alan medya ajansı olarak “Yılın Medya Ajansı” ünvanını 10 yıldır sürdürüyor. Adı, Dream Team 2016 listesinde sektörce vurgulandı ve Mindshare, 2016, 2017 ve 2018’de One ödüllerinde, sektorun en itibarli medya ajansı ödülünü kazandı.

Bülent, Reklamcılar Derneğinde bir cok komitede aktif gorev almakta. Ulusal birçok yaratıcılık festivali ve yarışmalarında moderatörlük, medya jüri başkanlığı ve üyeliklerinin yanı sıra , uluslararası platformlarda ise en son 2017’de Cannes Lions ve Golden Drum festivallerinde jüri üyeliği yapmıştır. Ocak 2018 itibariyle Pazarlama ve medya Dünyasında fark yaratan başarı hikayelerine yer verdiği, BloombergHT’de yayınlanan “Bana Hikayeni Anlat ” adlı bir TV programı hazırlayıp sunmaktadır. Hürriyet Kitap etiketiyle Haziran 2019’da, iş dünyasıyla ilgili önemli anekdotları kaleme aldığı ‘Kader Gayrete Aşıktır’ adlı kitabını yayımladı.