Erdem Tolon

Erdem Tolon

Kantar

Koç Universitesi Ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra Norwegian School of Economics Üniversitesi’nde Uluslarası İş Yönetimi alanında Master derecesi alan Erdem Tolon Medya Araştırmaları konusunda 15 yıllık tecrübeye sahiptir.

7 yıl boyunca Nielsen Medya Türkiye Genel Müdürü ve en son olarak Nielsen Medya Doğu Avrupa İş Geliştirme Direktörü olarak Nielsen Grubu’nda görev alan Erdem Tolon; 2018 yılında Kantar Ailesi’ne Müşteri İlişkilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak dahil olmuştur.
Televizyon, Radyo, Basın, Açıkhava, Sinema, Online ve Mobil mecralarda Medya Araştırmaları konusunda deneyime sahip olan Erdem Tolon; Bilgi Üniversitesi’nde Spor Araştırmaları ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde Mobil Pazarlama alanında Öğretim Görevlisi olarak hizmet vermektedir. Erdem Tolon Mobil Pazarlama Derneği (MMA Türkiye) Eş-Başkanı ve WTech ( Woman in Technology) derneğinde
Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyesidir. Evli ve “Mert& Uras” adında 2 çocuğu olan Tolon Tenis Sporu ile ilgilenmekte ve Gitar çalmaktadır.