Ömür Kula

Ömür Kula

Reklamcılık Vakfı Başkanı

1981 İzmir doğumlu olan Ömür Kula Çapan, lisans diplomasini Sabancı Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden aldıktan sonra yüksek lisans eğitimini 2005 yılında Sabancı Üniversitesi Görsel Sanatlar İletişim ve Tasarım Bölümü’nde tamamladı.

Kariyerine RPM Radar’da müşteri ilişkileri ve stratejik planlama departmanlarında başlayan Çapan, ardından yaklaşık 4 sene DDB İstanbul’da Stratejik Planlama Direktörü olarak çalıştı. 2011 yılında Finansbank’ta Sosyal Medya ve Müşteri Deneyimi Tasarımı Bolum Müdürü olarak çalıştıktan sonra Urun/Is Geliştirme ve İletişimden Sorumlu Bolum Müdürü göreviyle Enpara.com’un kurucu ekibine katildi. Enpara.com’un başarısından sonra 2013 yılında Tribal WW İstanbul reklam ajansına geçti ve 4 yıl boyunca Genel Mudur olarak bir çok ödüllü projeye imza attı. 2016’nin sonunda farklı bir alanda deneyim kazanmak adına dijital donuşum ve inovasyon odaklı R/GA’e gecen Çapan, su an R/GA İstanbul’un Yönetici Direktörü görevindedir.

Reklamcılık sektöründe 14 yıllık tecrübeye sahip olan, iletişim ve marka stratejileri üzerine uzmanlaşan Çapan ayni zamanda Sabancı Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Bahçesidir Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi’nde pazarlama ve iletişim alanlarındaki derslere katkı sağlıyor. Bütün bunların yani sıra, Eğitim Reformu Girişimi ve Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.